فیلم سریال زد موویی
زد موویی

” خارش پوست “

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

خارش پوست

خارش از شایع ترین عللی است که سبب مراجعه بیماران به متخصص پوست می گردد. این علامت گاهی بسیار آزار دهنده است  به طوی که سبب اختلال در زندگی روزمره می گردد.

خارش پیوسته می تواند یک نشانه خاموش بیماری کبدی باشد.

خارش یک مشکل است که هرکس ممکن است تجربه کند و می تواند موضعی محدود به یک ناحیه از بدن یا در تمام بدن باشد گاهی اوقات،  خارش ممکن است در شب بدتر شود.درمان خارش عمومی اغلب دشوار است خارش همچنین می تواند بدون ضایعات پوستی یا با ضایعات { برآمدگی، تاول، بثورات جلدی یا ناهنجاری های پوستی } رخ دهد

هر کس می تواند خارش پوست داشته باشد اما برخی از افراد مبتلا به {آلرژی فصلی، تب یونجه، آسم و اگزما، دیابت،ایدز و انواع سرطان} زنان باردار و سالمندان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هستند .

علائم

خارش می تواند همراه سایر علائم پوستی باشدبه این معنی که ابتدا ضایعاتی در پوست به اشکال مختلف مانند: جوش، تاول، قرمزی و ورم پوست ایجاد شوند و این ضایعات همراه با خارش باشندو یا در موارد دیگر در پوست هیچ ضایعه اولیه مشاهده نمی شود ولی بیمار دچار خارش شدید می شود.

علل

بیماری های پوستی مانند: درماتیت آتوپیک{ نوعی حساسیت پوستی همراه با تورم و خارش}، درماتیت سبورئیک{ نوعی بیماری پوستی همراه با قرمزی، پوسته ریزی و خارش} ، انواع کهیر، عفونت های انگلی پوست مانند عفونت شپش و غیره…، مصرف داروها مانند: ضد دردهای غیره استروئیدی مثل بروفن و مفنامیک اسید و …، خوردن خوراکی های حساسیت زامانند: سیر، موز، شکلاتف ادویه جات و ….

درمان با عرقیات 

توصیه می گردد{ عرق کاسنی + عرق شاتره}، یا عرق بید مشک، یا عرق ترنجبین، یا عرق عناب را به میزان یک فنجان بعد از هر وعده غذایی میل نمایید.

پیام خودرا بگذارید: